Рушник Національної Єдності України Рушник Національної Єдності України

Опубліковувач Опубліковувач

«Повернутися

Лист В.Ющенку

Шановний Вікторе Андрійовичу !
 

У 2006 році було видано Указ Президента України №481 "Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні", а 23 травня 2007 року Постанову Кабінету Міністрів України, де п.14 вимагається „Відновлення мережі салонів-магазинів з продажу українських сувенірів..."
Нажаль цей Указ, як і Постанова Кабінету Міністрів не виконуються. Замість відродження народних художніх промислів їх продовжують знищувати. Якщо до 1990 року в Україні було 26 магазинів "Український сувенір", то сьогодні залишилось тільки два. Із сорока підприємств "Укрхудожпрому" ММП, сьогодні не працює навіть на 50% потужності ні одного, а більшість з них взагалі припинило своє існування.
ТОВ "Українській сувенір" сімнадцять років бореться за збереження художніх народних промислів. Після знищення Київської сувенірної фабрики та ПХО ім..Шевченка, заснували свою маленьку майстерню у Києві та Житомирі. Після ліквідації магазину "Український сувенір" на площі Толстого, своїми силами зробили капітальний ремонт підвальних приміщень і відкрили аналогічний магазин на вул.. Пушкінській, 31-А –33-А. В цьому салоні зібрані і реалізуються вироби майже тисячі майстрів з усієї України, проводяться виставки, є Інтернет – магазин. Тут зберігається „РУШНИК НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ".
Після зміни влади у м. Києві спочатку збільшили оренду платню за ці приміщення у 6,4 рази і поставили магазин на грань банкрутства. Потім, посилаючись на „конкурсний" принцип передачі приміщення в оренду, роблять усе, щоб забрати ці приміщення, які, до речі, ми орендуємо вже п'ятнадцять років.
Тому п.1 Вашого Указу "... сприяння розміщенню у будівлях державної і комунальної власності крамниць з продажу українських сувенірів, виробів народних художніх промислів ..." може бути „виконаний" шляхом ліквідації останнього великого магазину у м. Києві.
Наш колектив і тисячі майстрів України чекають, Вікторе Андрійовичу, Вашої реальної допомоги хоча б по збереженню того, що є.

З повагою,
Генеральний директор
М.Л. Степаненко